Zagadnienie Progress
0% Complete

Robotizen

widok aplkacji z logiem Robotizen oraz umieszczonymi w środkowej części bohaterami

Wprowadzenie

Robotizen – aplikacja jest przede wszystkim skierowana do dzieci w wieku 5-9 lat, ale starsi też będą się świetnie bawić, rozwiązując kolejne zadania. Gra uczy podstaw programowania w sposób bardzo intuicyjny. Zamiast tworzenia skomplikowanych poleceń, użytkownik korzysta z obrazkowych bloczków. „Robotizen” rozwija umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz kreatywność. Na uczniów czeka aż 130 zadań o rosnącym poziomie trudności.

Jak zacząć?

widok startu aplikacji Robotizen

Aby rozpocząć przygodę z „Robotizen” naciśnij na niebieski przycisk PLAY.

Kolejne zadania do wykonania przedstawione są w postaci numerowanych ośmiokątów.

widok planszy z numerami zadań na tle fabryki

Szare – nieaktywne zadania – zostaną odblokowane po zaliczeniu zadań poprzedzających. Na początku aktywne jest tylko zadanie 1 (czerwony ośmiokąt) – kliknij na jego ikonę.

widok ekranu z numerem misji i instrukcją dla gracza

Aplikacja pokazuje jaką misję ma wykonać użytkownik. Choć polecenia wyświetlane są po angielsku, dzieci bez problemu zorientują jakie zadanie dla nich przygotowano przechodząc do kolejnego okna (należy kliknąć pomarańczowy przycisk z białym trójkątem).

widok planszy z przykładowym zadaniem do wykonania (robot ma przemieścić się we wskazany punkt)

Robot na planszy ma stanąć na oznaczonym strzałkami polu. W oknie po lewej stronie widoczna jest ikona robota służąca do poruszania się. Chwyć ikonkę i przeciągnij na jasne pole tuż obok.
widok układania programu sterującego robotem

Następnie kliknij czerwony przycisk uruchamiający program (przycisk znajduje się w lewym górnym rogu).

Prawidłowo wykonane zadanie zostanie ocenione na 3 gwiazdki.

widok oceny zakończonej z sukcesem misji w postaci zdobycia trzech gwiazdek

Wybierając przycisk z białym trójkątem można przejść do kolejnego zadania. Aby powtórzyć zadanie należy wybrać przycisk ze strzałką w pętli, natomiast by powrócić do menu należy wybrać przycisk z domkiem.